Yhteystiedot

Kysyttävää tuotteista?
Mikäli mieltäsi askarruttaa jokin tuotteisiimme liittyvä kysymys, niin älä epäröi soittaa. Autamme mielellämme. 

Ruoto Mega Store, Pakkasraitti 2, 04360 Tuusula, 020 - 7790971, shop@ruoto.fi

Ruoto Shop Tampere, Harjuntausta 3 B, 33400 Tampere,  020 - 7790970, tampere@ruoto.fi

Asiakaspalvelu avoinna arkisin klo 10-20 ja lauantaisin klo 10-18. Ruoto Mega Store avoinna myös sunnuntaisin klo 11-16.

Katso erityisaukioloajat myymäläkohtaisilta sivuilta.


Verkkokauppa:
Tilausten tiedustelu, tilaukset puhelimitse, asiakaspalautukset ja tilausten reklamaatiot.
Ruoto Web Shop 020 - 7790972, shop@ruoto.fi
Asiakaspalvelu avoinna arkisin klo 8-20.


 Henkilökuntamme:

Voit aina lähetyä henkilökuntaamme myös henkilökohtaisesti sähköpostilla. Henkilökuntamme koostuu osaavista ja ammattitaitoisista kalamiehistä, jotka harrastavat kaikkia vapakalastuksen muotoja. Tosin jokaisella on omat erikoisvahvuutensa ja sen vuoksi myös omat vastuualueensa yrityksemme sisällä. Alla lyhyt esittely tiimistämme.
 


Niilo Häkkinen
Ruoto Mega Store

Perhokalastustuotteet
niilo.hakkinen@ruoto.fi

Janne Huhtanen
Ruoto Mega Store
Veneily, veneet ja veneilyelektroniikka
janne.huhtanen@ruoto.fi

Mikko Riekkinen
Ruoto Mega Store
Viehekalastus
mikko.riekkinen@ruoto.fi

Sami Kuosmanen
Ruoto Mega Store
Takuut ja huollot, myyjä
sami.kuosmanen@ruoto.fi

Joonas Oksanen
Ruoto Mega Store & Tampere
Toimitusjohtaja
joonas.oksanen@ruoto.fi

Ville Nikander
Ruoto.fi verkkokauppa
Tilauket, palautukset ja vaihdot
shop@ruoto.fi

Pauli Mattila
Ruoto Shop Tampere
Myymälänhoitaja, vetouisteluekspertti
pauli.mattila@ruoto.fi

Kalle Koivusalo
Ruoto Shop Tampere
Jigaus, hauenkalastus ja pilkkiminen
tampere@ruoto.fi