Yhteystiedot

Kysyttävää tuotteista?
Mikäli mieltäsi askarruttaa jokin tuotteisiimme liittyvä kysymys, niin älä epäröi soittaa. Autamme mielellämme. 
Ruoto Shop Helsinki 020 - 7790971, shop@ruoto.fi
Ruoto Shop Tampere 020 - 7790970, tampere@ruoto.fi
Asiakaspalvelu avoinna arkisin klo 10-19 ja lauantaisin klo 10-16.


Verkkokauppa:
Tilausten tiedustelu, tilaukset puhelimitse, asiakaspalautukset ja tilausten reklamaatiot.
Ruoto Web Shop 020 - 7790971, shop@ruoto.fi
Asiakaspalvelu avoinna arkisin klo 10-19.


 Henkilökuntamme:

Voit aina lähetyä henkilökuntaamme myös henkilökohtaisesti sähköpostilla. Henkilökuntamme koostuu osaavista ja ammattitaitoisista kalamiehistä, jotka harrastavat kaikkia vapakalastuksen muotoja. Tosin jokaisella on omat erikoisvahvuutensa ja sen vuoksi myös omat vastuualueensa yrityksemme sisällä. Alla lyhyt esittely tiimistämme.


Niilo Häkkinen
Ruoto Shop Helsinki
Perhokalastustuotteet ja kaikki tuotereklamaatiot
niilo.hakkinen@ruoto.fi

Janne Huhtanen
Ruoto Shop Helsinki
Jigaus ja verkkokauppatilaukset
janne.huhtanen@ruoto.fi

Mikko Riekkinen
Ruoto Shop Helsinki
Hauenkalastus ja verkkokauppatilaukset
mikko.riekkinen@ruoto.fi

Leo Osipov
Ruoto Shop Helsinki
Verkkokaupan asiakaspalvelu ja markkinointi
leo.osipov@ruoto.fi

Joonas Oksanen
Ruoto Shop Helsinki & Tampere & Sundsvall
Toimitusjohtaja
joonas.oksanen@ruoto.fi

Pauli Mattila
Ruoto Shop Tampere
Veneilyelektroniikka ja vetouistelutuotteet
pauli.mattila@ruoto.fi

Kalle Koivusalo
Ruoto Shop Tampere
Jigaus, hauenkalastus ja pilkkiminen
tampere@ruoto.fi

Robin Björk
Ruoto Shop Sundsvall
Myymälähoitaja
robin.bjork@ruoto.se

Patrik Fransson
Ruoto Shop Sundsvall
Ruotsin verkkokauppatilaukset
patrik.fransson@ruoto.se